Pelējums mājā! Kāpēc pelējums ir bīstams un kā no tā atbrīvoties.

5 marts, 2023 By admin 0

Pelējums ir dažādu ģinšu un sugu mikroskopiskas sēnes. Kuriem augšanai un reprodukcijai nepieciešama mitra vide. Pelējuma sporas kopā ar augsnes putekļiem lido pa gaisu un nokrīt uz dažādiem materiāliem. Nonākot mitrā vidē, pelējuma sporas dīgst un dod tā saukto micēliju. Ja mitrums netiek noņemts, pelējuma augšanas cikls atkārtosies. Ja veidni noņem ar antiseptisku līdzekli un uz virsmas paliek mitrums, veidne atkal parādīsies.

Jūs, iespējams, neredzat īstus pelējuma perēkļus, bieži pelējums veidojas uz “raudošā stikla”, kas slēpjas uz melnās gumijas. “Raudošās stikla” cēlonis ir pārmērīgs mitrums mājā, ko rada mājsaimniecības darbības vai citi avoti. Ieelpojot, pelējuma sporas nonāk cilvēka ķermenī, cilvēka ķermeņa reakcija ir atkarīga no imunitātes, ar lielu inhalējamo sporu koncentrāciju ir iespējamas alerģiskas slimības

  • hronisks alerģisks rinīts;
  • bronhiālās astmas saasināšanās;

Ir svarīgi zināt! Ja saimnieciskās darbības dēļ dzīvoklis ir appludināts vai pārmērīgs mitrums, un jūs izmantojāt gaisa sausinātāju, tas ātri izžuva gaisu, neparādījās pelējums, tad antiseptiska apstrāde šeit nav nepieciešama. Pretējā gadījumā var darboties pretējs efekts: kad pelējuma apkarošanai izmantotie biocīdie līdzekļi kļūst par tā augšanas stimulatoru. Īpaši nekavējiet gaisa sausināšanu un pelējuma iznīcināšanu, ja dzīvoklī dzīvo bērni.