Biežī uzdotie jautājumu par gaisa sausinātājiem

5 marts, 2023 By admin 0
  1. Kā sausinātājs savāc mitrumu?

Ir divu veidi gaisa sausinātāji, pirmais, kas daudziem zināms, darbojas pēc gaisa kondicioniera principa. Ieslēdzot gaisa sausinātāju, kompresors sāk darboties un samazina radiatora temperatūru. Piespiedu kārtā ienākošais siltais gaiss, nokrītot uz radiatora, saduras ar aukstu virsmu, kā rezultātā parādās kondensāts (rasas punkts), kas ieplūst īpašā traukā. Pēc mitruma noņemšanas ventilators izpūš sauso gaisu telpā. Tajā pašā laikā izejošā sausā gaisa temperatūra praktiski nemainās.

Otro veidu sauc par desikantu. Visi procesi ir līdzīgi kompresora tipam, tikai tieši pretēji. Ierīcē ir iebūvēti sildīšanas elementi. Piespiedu kārtā nokļūstot gaisā, nokrītot uz apsildāmas virsmas, izdalās kondensāts (rasas punkts), kas ieplūst īpašā traukā. Pēc mitruma noņemšanas ventilators izpūš sauso gaisu telpā. Tajā pašā laikā izejošā sausā gaisa temperatūra paaugstinās par 10-12 grādiem pēc celsija.

  1. Kādam jābūt mitruma līmenim?

Relatīvo mitrumu telpā pieaugušajam ieteicams uzturēt 45–55%, bērnam līdz viena gada vecumam – aptuveni 60%. Ir ļoti svarīgi uzturēt pareizu mitruma līmeni. Pārmērīgs mitrums, kas pārsniedz 65%, ir pelējuma cēlonis, un rezultātā tas var būt daudzu slimību katalizators. Mitruma līmeni var iestatīt, izmantojot īpašu ierīci, higrometru. Mūsu piedāvātie higrometri ir pieejami šeit: GAISA SAUSINĀTĀJU AKSESUĀRI

  1. Kādā temperatūrā gaisa sausinātāji darbojas efektīvi?

Izvēloties sausinātāju, jāņem vērā temperatūras apstākļi. Kompresora tipa gaisa sausinātāji ir visefektīvākie pie 30 grādiem pēc Celsija. Pie 20 grādiem efektivitāte samazinās gandrīz uz pusi. Temperatūrai pazeminoties, samazinās arī gaisa sausinātāja efektivitāte. Nesildāmām telpām, kuru temperatūra ir zemāka par 10 grādiem pēc Celsija, izvēloties kompresora tipa gaisa sausinātāju, jāizvēlas 2-3 reizes jaudīgāks gaisa sausinātājs. Ir vērts uzskatīt, ka gaisa sausinātājs nav efektīvs temperatūrā, kas pārsniedz 40 grādus.
Desikanta gaisa sausinātājs (mitruma savākšana caur gaisa sildīšanu) būs vienlīdz efektīvs jebkurā temperatūrā no 0 līdz 40 grādiem. Šis sausinātājs ir ideāli piemērots telpām, kur nav vai slikta apkure, kā arī telpām ar krāsns apkuri.
Ja izvēle izrādījās sarežģīta, varat konsultēties ar majaskomforts.lv speciālistiem.